איך להתמודד עם דמנציה

התמודדות עם דמנציה יכול להיות מאוד קשה. אנשים רבים לא יודעים איך להגיב הטוב ביותר במצבים קשים עם יקירם שיש לו דמנציה. אי הבנה זו מובילה פעמים רבות לבעיות מתח ובריאות מטפלים. מחקרים מדעיים הוכיחו כי יש מטפלים תוחלת חיים 7 שנים פחות. נטל המטפל הוא בעיה אמיתית לזלזל.

מטפלים לעתים קרובות יש בעיות להירשם בעיית ההתנהגות למחלה במקום לאדם עצמו. נקל לראות מתי מישהו לקה בסרטן, והוא גוסס, אבל בדרך כלשהי קשה מאוד לראות את אותו הדבר אצל אנשים עם דמנציה. התנהגות לעיתים קרובות קשור לאישיותו של אדם קשה לעשות הבחנה בין התנהגות נורמלית לגרום להתנהגות לא בריאה על ידי מחלה כמו דמנציה.

הדרך הטובה ביותר בניסיון להבין התנהגות של מישהו היא על ידי הצבת את עצמך בעיני רוחו. אנשים עם דמנציה הם מבולבלים בזמן ובמקום ולפעמים באופן אישי. משמעות הדבר היא כי הם לא יודעים מה השעה, אם זה יום או לילה, אם הם צריכים לאכול בעוד שעה או 4. הם בדרך כלל לא יודע איפה הם, לפעמים הם יכולים ללכת לאיבוד משלהם בית על ידי לא למצוא את חדר האמבטיה. כשהתהליך ממשיך אנשים שוכחים לעתים קרובות שמות של יקיריהם, ואחרי זה את פניהם. הם אינם מכירים את אשתו או את הילדים ואף שכבר הספיקו לשכוח שיש להם אשתו.

בעיה נוספת היא השימוש בשפה שלהם והבנה. הם עושים טעויות כאשר הם מדברים עם אנשים. הם עשויים להשתמש במילות מוזרות שאינו קיימת או שהם לא זוכרים איך הטלביזיה נקראת. כשהתהליך ממשיך, אנשים לא מבינים את המילים שאתה אומר להם. אמרת אותם פעמים או 3 פעמים כי אתה צריך לאכול עם המזלג שלך אבל הם פשוט לא יכולים להבין מה הוא מזלג, אולי הם אפילו לא יכעסו עליכם שצעקו לו. בסופו של דבר אנשים עם דמנציה לעתים קרובות נאלמים דום בסופו של דבר. לא מסוגל לדבר ולהבין מילים אך עדיין מסוגל להרגיש ולחשוב.

מטפלים לעתים קרובות לא מבין למה הוא לא מדבר עם השכנים יותר. וכשאתה לדבר איתו הוא לא מקשיב. הסיבה לכך היא כי יש להם זמן קצר של ריכוז. יש להם קשיים מצביעים ריכוזם לנקודה אחת. כל זה מלווה בעיות זיכרון ראשיות. והבעיה היא שהם מאשימים אותך הבעיה.

 

אלכס ראש העיר הוא פסיכולוג ועובד הן במחקר והן בית הילדים. הוא עובד בעיקר עם אנשים שיש להם אלצהיימר או צורה אחרת של דימנציה. הוא נותן תמיכה בהתמודדות עם דמנציה בפני מטפלים או לאחיות שעובדות עם אנשים עם דמנציה.

מצאו מאמרים דמנציה נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים